designsocial mediatechnologie

Kreatywność potrzebuje wolności, swobody, przestrzeni, odwagi

9 marca 2015 — autor Katarzyna Żmuda0

main

designsocial mediatechnologie

Kreatywność potrzebuje wolności, swobody, przestrzeni, odwagi

9 marca 2015 — autor Katarzyna Żmuda0

Dajcie ludziom swobodę działania, a zaskoczą was swoją pomysłowością.

- Peter Drucker


Czy jest coś, co może zdeprymować twórczy umysł? W zasadzie każde ograniczenie i przekonanie drzemiące w umyśle, sabotujące kreatywność. W zawodzie projektanta bardzo istotna jest świadomość siebie i niezależność w działaniu, umiejętność kontrolowania stanów umysłu.

Któż z nas nie otrzymał maila o treści „ASAP”, „na wczoraj”, „pilne” – i gdyby to był jedyny istotny czynnik, nie przykuwałby uwagi, bo przecież każdy projekt kreatywny być powinien. Ależ, nie tyle kreatywny, co szybko wykonany przy okazji, niedrogi także. Rozsądek podpowiada, iż to trzy różne projekty – czy tę kwestię wypada tłumaczyć?

Prawdopodobnie każdy z nas doświadczył sytuacji, w której wpadł na genialny pomysł w najmniej oczekiwanym momencie – czy nie zastanawiającym jest, dlaczego tak się dzieje? Właśnie z tego powodu, iż nasz umysł jest w takich momentach w zupełności wolny.

Katarzyna Żmuda

Katarzyna Żmuda

Redaktor naczelna magazynu Fortis Mag. Właścicielka agencji reklamowej Fortis Media powstałej w 2007 r., w której pełni funkcję art directora. Projektantka grafiki użytkowej, specjalizująca się w identyfikacji wizualnej i projektach internetowych. Pasjonatka dobrej typografii i słowa pisanego, zarówno w wymiarze reklamy jak i Public Relations. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę z wielu dziedzin, głównie psychologii. W wolnych chwilach – offline – w podróży, w sporcie, wśród przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.